מרחק, נגיעה נעמי וולפסון צופיה שקורי
מרחק נגיעה

להזמנת הספר
ניתן להשאיר פרטים כאן
ואנו נחזור אליכם בהקדם

קראת? נהנית?
אנא כיתבי לנו הערות, הארות ותובנות חדשות מהספר

דף הבית > מאמרים

מאמרים

לידה = ליד ה'

06/07/2012

בלידה חווה האשה את נוכחות הקב"ה באופן האמיתי והעמוק ביותר – "ממעמקים קראתיך ה'" ממעמקי גופה וקרביה. למה אם כן מחווייה קדושה זו נעשית האשה טמאה? למה היא נדרשת להביא קרבן חטאת? במה חטאה?

להמשך

ירבו כמותך בישראל

06/07/2012

יפה עשה הרב מאיר ליכטנשטיין במאמרו "משל המקווה" ("הצופה" פרשת משפטים) שהטיף בדרכי נועם להפסקת המרוץ אחר החומריות. ללא כל ספק, טוב יהיה אם קו מוסרי של צניעות יעמוד כנר לרגלינו. יותר ויותר משפחות נקלעות למצבים כלכלים קשים עקב השקעה מופרזת בשמחות משפחתיות, מה שמונע מהם לשמוח בשמחת יקירהם. (הרי יש סטנדרט מקובל; הרי צריך להיות "כמו כולם"...!)

להמשך

מקווה – אפשר גם אחרת

06/07/2012

מעשה שהיה לפני ימים ספורים התקשרה אלי כלה חילונית: "אני צריכה להיפגש אתך; אני מתחתנת בעוד שלושה שבועות. אני מודיעה בזאת שאינני מתכוונת לטבול במקווה, ואם אהיה חייבת, אבטל את הכל ואתחתן בקפריסין".

להמשך

רוצה לאהוב מחדש

06/07/2012

אני נשואה כבר 7 שנים. רגשות של כבוד, הערכה והתחשבות מחליפים פעמים רבות את תחושת ההתאהבות של פעם שנובעים בעיקר בגלל העול המשותף בגידול הילדים. אנו מקפידים על בילויים משותפים, אבל כשסוף-סוף אנחנו נפגשים, אנו מדברים בעיקר על הילדים ועל השטויות שלהם. אני מפחדת שאם נמשיך כך - שנינו נמצא את עצמנו פחות מעוניינים בקשר הזה. מה אפשר לעשות כדי שהדברים יהיו אחרת?

להמשך

קשה לי להחליט

06/07/2012

באגדה הקלאסית הידועה – סינדרלה - הנסיך פוגש בנשף את סינדרלה - עלמה יפת תואר. לאחר שנעלמה, מצא הנסיך, נעל קטנטנה, יפיפייה ונוצצת, חיפש בין כל הבנות למי נעל כה מיוחדת שייכת, חיפש וחיפש עד שמצא את סינדרלה. האם זה קורה רק באגדות?

להמשך