מרחק, נגיעה נעמי וולפסון צופיה שקורי
מרחק נגיעה

להזמנת הספר
ניתן להשאיר פרטים כאן
ואנו נחזור אליכם בהקדם

קראת? נהנית?
אנא כיתבי לנו הערות, הארות ותובנות חדשות מהספר

דף הבית >דפי תוכן > הבלנית

הבלנית

| 03/09/2012

אני כלה, צריכה לטבול במקווה לפני החתונה. אני חוששת מהחודרנות של הבלנית, חברות הפחידו אותי. מה לעשות?

אכן המון שמועות מסתובבות סביב הבלנית. נעשה סדר:

נבהיר מה תפקידה של הבלנית. כדי להבין את תפקידה, יש להקדים ולהסביר את הנקודה הבאה: כדי שהטבילה תהיה כשרה ורלוונטית, ישנם שני תנאים הכרחיים: על האשה הטובלת להכניס את כל גופה למי המקווה בבת אחת, ושנית, ששום דבר לא יחצוץ בין גופה לבין המים. תפקידה של הבלנית מאוד מוגדר וברור ומסתכם בעניין אחד: עליה לוודא שאכן התנאי הראשון מתקיים, קרי שכל גופה של הטובלת ייכנס למים וששום שערה לא תצוף מעל פני המים. האשה עצמה לא יכולה להיות עם וודאות פנימית שטבלה כראוי ורק אם אשה צופה על טבילתה מבחוץ ומעידה שכך היה, היא מקבלת וודאות זאת.

התנאי השני – בדיקה שהגוף נקי מכל דבר שיחצוץ בינו לבין המים  - באחריותה האישית של האשה הטובלת. בפועל, בלניות רבות לוקחות על עצמן גם את האחריות על התנאי השני. הן שואלות כל מיני שאלות  שעלולות לפגוע בתחושת הפרטיות, וחלקן אף בודקות חלקים מהגוף כגון ציפורני הרגליים והידיים כדי לוודא שלא נשאר שום לכלוך (כדי לוודא שלא יהיה דבר חוצץ בין הגוף למים), וזה בהחלט יכול לתת תחושת חודרנות ופלישה לפרטיות.

המלצה:

  • לברר איפה לטבול. במקוואות רבים הבלנית מאוד דיסקרטית ונעימה ואינה שואלת או עושה דבר מעבר למה שמוטל עליה.
  • הפולשנות מתאפשרת כשהאשה הטובלת אינה יודעת שההתנהלות הפולשנית לא נדרשת. אם את באה עם הידע שזה לא נדרש להלכה, זכותך לעמוד על שלך וכך גם יהיה.
  • בכל זאת כדאי לזכור שהבלנית מתכוונת רק לטובה ואינה פועלת מתוך מגמת פולשנות אלא אך ורק מתוך רצון טוב ומתוך תחושה שכך היא ממלאת את תפקידה.